23.05. 22Legoland

Legoland

Na konci dubna zorganizovala naše škola zájezd do Legolandu v německém Günzburgu, kterého se zúčastnili žáci druhého stupně, i žáci prvního stupně v doprovodu s rodiči či sourozenci. Zábavní park nabízel mnoho horských drah, které vycházejí z oblíbených stavebnic Lega. Navštívili jsme modelové vesničky významných budov celého světa, fabriku, ve které jsme viděli, jak se kostičky vyrábí a odnesli jsme si na památku jednu kostičku. Mladší žáci měli možnost absolvovat autoškolu, ve které se naučili, jak mají bezpečně řídit autíčko. Všichni řídili bez větších problémů, proto na závěr obdrželi řidičský průkaz. Kromě toho, že si žáci procvičili německý jazyk, tak jsme spolu prožili příjemné chvíle.

Literární soutěž

Jana Stejskalová (7. třída), Eliška Rosendorfová (7. třída) a Eva Šplíchalová (9. třída) se zúčastnily XII. ročníku celostátní literární soutěže Mladá Proseč Terézy Novákové. Všechny slečny se umístily na krásném 2. místě, každá ve své kategorii. Eliška uspěla se svojí básničkou Dívka bílá jako stín, Eva s básní Svou cestou a Jana zaujala svojí prózou, která nese název Krvavé hlasy. Žákyně se zúčastnily slavnostního ceremoniálu v Proseči, měly možnost navštívit pamětní dům Terézy Novákové i muzeum, ale především si vyzkoušely roli autorek. Slečnám gratulujeme k velkému úspěchu!

Na konci dubna proběhl tradiční sběr papíru a dektur na naší škole. Papír bylo možno dovést ke škole a odevzdat, nebo přímo do firmy Recycling. Dohromady se školkou bylo odevzdáno 7 538 kg papíru. Odměna za odevzdaný papír bude rozdělena takto:

MŠ - 1254 kg …….. 3 737 Kč       (100 procent )

ZŠ - 6 284 kg …….. 13 109 Kč     ( 70 procent částky )

Proschola   ……..      5 618 Kč       ( 30 procent částky za ZŠ )

Nejlepší sběračkou papíru byla Eliška Kučerová z 6. ročníku - odevzdala 1955,5 kg papíru. na druhém místě se umístili se shodným počtem kilogramů Tobek Jan ze 7. ročníku a Tobek Michal z 5. ročníku. Všem, kteří odevzdali papír a zajistili finance pro jednotlivé třídy do třídního fondu, děkujeme.

Celkové výsledky zde.

Motýlí cirkus

V pátek 20. 5. 2022 navštívil naši školu Jiří Sadila s cirkusovým programem. Žáci 4. a 5. třídy se pomocí prožitkového programu seznámili s životem motýla od vajíčka až po dospělého jedince.  Žonglovali vajíčky, jako housenky si pochutnali na zelných listech, zakuklili se do hedvábí a nakonec vylétli jako krásný motýl. Pestrý program provázely prvky cirkusové pedagogiky (žonglování, točení talíři, aj.) a příjemnou atmosféru dotvářela hudba. Na závěr si žáci mohli vyzkoušet další pomůcky a činnosti cirkusového charakteru (skákací tyč, kruhy, šátky, lano, mini kolo, …).

Dětem se program velice líbil a rádi tu pana Sadila přivítáme s dalšími programy.

Čarodějnice 2022

V pátek, den před sletem čarodějnic a čarodějů dospělých, se v naší škole slétl čarodějnický dorost. První hodiny byly o lektvarech, kouzlení a výrobě čarodějnic a další o soutěžích v jednotlivých dovednostech. Létání na koštěti - slalom, výroba lektvarů, hledání pavouků a jiné havěti atd. Vynikající počasí podtrhlo zážitek z tohoto pro čarodějnice významného dne.