McDonald´s Cup 2022

,,Dne 22. 4. vyjeli chlapci-fotbalisti reprezentovat naši školu. K šestici statečných ´´třeťáků´´ se přidali dva udatní ´´druháci´´ a vytvořili tak Tým ZŠ Trstěnice, který se na významném celorepublikovém turnaji rozhodně neztratil.

Po velmi vydařeném začátku nám bohužel nevyšly dva poslední zápasy a kluci tak bohužel museli přijmou sice krásné, nicméně nepostupové 3. místo... Obdržený diplom je pro naši školu výborným oceněním, tak jen doufejme, že slzičky zklamání si příští rok vynahradíme pocity štěstí a jen samých úsměvů. Turnaj jsme si všichni moc užili a budeme se na konci června těšit na Bambini Cup v Dolním Újezdě. Kluci, jsem na VÁS všechny nesmírně pyšný, Váš pan trenér

Slet čarodějnic a čarodějů

Dne 29.4. 2022 bude na naší škole „Slet čarodějnic a čarodějů“.

Rozvrh hodin bude podle „Čarodějnické školy“. První dvě hodiny příprava lektvarů, kouzelných předmětů a začarovaných obrázků. Další hodiny soutěže čarodějů a čarodějnic v kouzelnických dovednostech. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Za přípravný výbor společnosti Abrakadabra čarodějnice

Agáta

24.04. 22Den Země

V den skoro magického data 22. dubna 2022 jsme slavili Den Země! Jak slavit a nezatěžovat stále víc a víc naši planetu? Přeci úklidem! Žáci rozděleni podle tříd se svými třídními učiteli uklízeli odpadky okolí školy. Každá skupina se vydala předem domluvným směrem. Náš organizovaný úklid zasáhl do katastrů obcí Čistá i Trstěnice. Odpad jsme sbírali do pytlů a průběžně třídili do kontejnerů na plast, sklo, případně papír. Nerecyklovatelný odpad jsem ukládali do kontejneru ke škole. Nebezpečný odpad a velké černé skládky jsme naštěstí nenašli. Za menší černou skládku by šlo označit větší množství odpadků V Boří. Jsme rádi, že jsme mohli udělat něco prospěšného pro životní prostředí.  Všem účastněným děkuji!

Škola nanečisto

Ve čtvrtek 17. 3. 2022 proběhlo další setkání budoucích předškoláků. Opět jsme se sešli v první třídě a tentokrát se zaměřili na trénování matematických představ. Většina dětí už uměla napočítat do pěti, tak jsme to využili a přiřazovali jsme číslo k obrázkům s odpovídajícím počtem. Dál jsme porovnávali, co je malé a co velké, třídili geometrické tvary, pracovali každý sám v lavici na vybraných úkolech a na koberci si hráli hry na postřeh a zpívali. Tak teď už jen vydržet pár dní a potkáme se opět a to už u zápisu do 1. třídy. Těším se na Vás. Lenka Sommerová

Poprvé v knihovně

Ve středu 16. 3. 2022 využili prvňáci pozvání a jeli do Litomyšlské knihovny. Těšili se už ráno u autobusu, a když jsme dorazili, byli nadšeni. Tolik krásných knih, časopisů, her, cédéček, no úžasné! Paní knihovnice nám ukázaly, kde jsou uloženy knihy pro nás, vysvětlily, jak se knihy půjčují a jaká se dodržují pravidla. Pak nás čekal program o Popelce. Děti vystřídaly několik stanovišť s úkoly, a že je dobře zvládly, dostaly každý krásnou záložku. Poté si mohly listovat a číst časopisy a knihy. Čas utekl jako voda. V  květnu přijedeme zas, děti čeká pasování na čtenáře. Tak nám držte palce.