14.10. 21Suit up day

Suit up day

V úterý 12 10. 2021 proběhl na naší škole Suit up day.

Tato akce se konala poprvé, děti měly přijít do školy svátečně oblečeny a užívat si netradiční výuku ve společenském oblečení.

Výsledek byl nad očekávání. Poděkování patří všem, zejména ale prvnímu stupni, který opravdu nezklamal, ale ani druhý stupeň se nedal zahanbit.

Velkou podporou byl i celý učitelský sbor.

Nic z toho nemohlo uniknout objektivu fotoaparátu.

V pátek 1.10.2021 proběhl ve 2. a 4. třídě preventivní program. Žáci během dopoledne blíže poznávali sami sebe a své kamarády prostřednictvím různých her. Dozvěděli se o sobě nové informace např. jaké činnosti vykonávají rádi a jaké naopak neradi, jak umí pracovat ve skupině a jak důležitá je správná komunikace. Počasí nám přálo, a proto jsme mohli strávit i část dopoledne venku na čerstvém vzduchu.

Dne 21. 9. 2021 navštívili žáci 3. a 4. ročníku Středisko volného času v Litomyšli, kde na ně čekala v rámci projektu Evropský týden mobility přednáška od BESIPU. Nejdříve jsme si poslechli velice poutavou a pestrou přednášku o bezpečnosti na silnici a poté jsme se přesunuli na dopravní hřiště. Žáci si zapůjčili nová moderní kola a koloběžky a mohli si vyzkoušet jízdu v plném provozu. Pár chybiček se vyskytlo, ale všichni si to náramně užili.
Vopařilová L.

Pasování na čtenáře

Na počátku letošního školního roku jsme byli pozvání do Městské knihovny v Litomyšli k slavnostnímu pasování žáků na čtenáře. Knihovna ve spolupráci se studentkami SpgŠ Litomyšl připravila dětem příjemné dopoledne. Žáčci s pomocí pohádkových průvodců, plnili úkoly založené především na osvojené dovednosti – čtení. Dopolednem je provázela Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka, víla Amálka a další. Odměnou za splněné úkoly jim bylo slavnostní pasování na čtenáře, předání knihy, která byla vydána pouze pro tyto účely pasování a na rok předplacené průkazky do litomyšlské knihovny.                                                Mgr. Jana Holcová

Zářijové setkání prvňáků s deváťáky

Naši prvňáci hned druhý den školy zažili příjemnou návštěvu. Do třídy za nimi přišli jejich noví spolužáci z 9. třídy. Nejdříve se všichni společně okukovali, ale brzy už společně procházeli a objevovali tajná zákoutí naší krásné školy. Kdo nebyl zrovna na výpravě, tvořil ve třídě společné dílo z otisků dlaní. Celou návštěvu zakončili společným hraním na koberci, kde vyrostly vysoké stavby z kostek a nových stavebnic. Všichni už se těšíme na příští společné setkání.