09.12. 21karanténa

Vážení rodiče, milí žáci,

od 10.12.2021 většina tříd přechází dle doporučení KHS do karantény. Bližší informace jste obdrželi prostřednictvím Bakalářů.

Níže zasílám rozvrh hodin pro zítřejší den.

Vzhledem k tomu, že do karantény přechází i několik zaměstnanců, nejsme schopni zajistit prezenční výuku pro žáky, kteří prodělali nemoc nebo jsou očkovaní. Jsme si vědomi toho, že mají nárok na prezenční výuku. Pokud se jí chtějí ve škole účastnit, pak v hodinách, které povede učitel, který nemusí být v karanténě, se budou učit ve třídě s ním, v ostatních hodinách nad nimi můžeme zajistit pouze dohled.
Věřím, že se situace během zítřejšího dne stane přehlednější a poskytnu Vám další přesnější informace.
Co se týká stravování, všem žákům kromě žáků 2.r. budou obědy automaticky odhlášeny a pokud máte zájem o odebrání oběda, nahlaste prosím toto vedoucí školní jídelny ráno do 7. h.

Děkujeme za pochopení a spolupráci v této nelehké době.

Simona Kubešová, ředitelka školy

Teplý

Ov

Vážení rodiče,

22. a 29.11.2021 ve všech školách opět proběhne testování žáků na přítomnost viru SARS-CoV-2. Dovolte mi proto poskytnout Vám k němu několik základních informací:

-          screeningové testování bude na všech školách po celé ČR

-          testování proběhne ve dvou termínech - 22. a 29. 11. 2021, a to v době od 7:00 do 7.45 hod.

-          testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS

-          testovat se bude antigenními testy; žáci si mohou do školy přinést testy vlastní (musí být schváleny Ministerstvem zdravotnictví), stejně tak si mohou přinést potvrzení o negativním PCR testu, které nesmí být starší 72 hodin

-          testování není bariérové, proto pokud se žáci neprokáží dokladem o ukončeném očkování (14 dní po druhé dávce), dokladem o tom, že v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19 či se odmítnou testovat, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nosit příslušnou ochranu úst a nosu (chirurgickou roušku, respirátor FFP2)

Vážení rodiče,

víme, že současná doba je složitá a trvá už velmi dlouho. Přes všechny těžkosti jsme však rádi, že můžeme Vaše děti i nadále učit prezenčním způsobem, proto věříme, že uvedené testování společně zvládneme. Děkujeme Vám za spolupráci.

Dne 22.10.2021 proběhne Vánoční focení dětí - jednotlivci, sourozenci, skupinky.

Vážení rodiče

Krajská síť podpory nadání, NPI ČR Pardubice Vás zve na

dvě online setkání pro rodiče s názvem Strasti rodičů nadaných a vysoce citlivých dětí , které se uskuteční 18. a 21. října, vždy od 17 do 19 hodin. V úvodu setkání proběhne přednáška (v každém dni jinak pojatá, zájemci se tedy mohou přihlásit na obě setkání), dále bude prostor pro diskuzi, dotazy a sdílení zkušeností. Setkání povede Ing. Kateřina Emer. Počet účastníků není omezen.

Přihlášení je možné přes tento formulář https://forms.office.com/r/gEFRHk04Bk , nebo formou e-mailu na adresu marketa.paleckova@npi.cz.

11.10. 21