30.04. 213. 5. 2021 - Rotační výuka na 2. stupni

Vážení rodiče, mílí žáci

jak již víte z médií, vláda ČR včera zcela nečekaně rozhodla o návratů žáků 2. stupně (v Pardubickém kraji) do škol. V týdnu od 3. 5. se nevrátí všichni žáci, nýbrž v rotaci, a to:

- v týdnu od 3. 5. se budou prezenčně vzdělávat žáci 6. a 8. ročníku, žáci 7. a 9. ročníku se vzdělávají distančně

- v týdnu od 10. 5. se budou prezenčně vzdělávat žáci 7. a 9. ročníku, žáci 6. a 8. ročníku se vzdělávají distančně

Při vstupu do školní budovy musí mít žáci dostatečnou ochranu dýchacích cest - respirátor třídy FFP2 či obličejovou masku odpovídající normy (chirurgická - nikoliv tedy šitá – rouška, šátek); výjimku mají pouze žáci s poruchou autistického spektra.

Podmínkou pro prezenční vzdělávání je povinné testování žáků antigenními testy, které bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek před vyučováním. Vzhledem k časové náročnosti je vhodné přijít do školy nejpozději v 7.30 h. Od pondělí budeme testovat novými testy. Instruktážní video je možné shlédnout zde.

Koho se testování netýká?

•             testování se neprovádí u žáků, kteří absolvovali z důvodů onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem – nutno doložit potvrzením lékaře (v pondělí 3. 5. možno doložit SMS s datem, kdy byl potvrzen pozitivní RT-PCR test)

•             doložením potvrzení o negativním POC antigenním či RT-PCR testu, které není starší 48 hodin

Bližší informace poskytneme v pátek 30. 4. v průběhu odpoledne.

 
© 2022, www.zstrstenice.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css valid
TOPlist