Dne 24.9.2021 navštívili 1.třídu výchovní poradci Michal Růžička a Vojtěch Klusoň, ze společnosti Alfa Svitavy - středisko vzdělávací a výchovné péče. Hned ráno byli připraveni na to, jak udělat prvňáčkům hezký den plný aktivit, týmových her a spolupráce mezi sebou. Všichni jsme si to moc užili.

1. ročník   - 24. 9. 2021 (7:50 – 11:30)

ALFA Středisko výchovné péče Svitavskaadaptační program šitý na míru pro nově vzniklé třídní

kolektivy - Mgr. Vojtěch Klusoň, speciální pedagog - etoped

 

3. a 4. ročník - 21. 9. 2021

Evropský týden mobility – Litomyšl

·       Teoretická přednáška – BESIP – Dopravní výchova dětí v SVČ Litomyšl

·       Praktická část – dopravní hřiště Litomyšl

 

    5. - 9. ročník -   Učím se učit  - MP- Education, Mgr. Podzimková (21.9. 2021 od 9:50) – 90 min 

Aby učení nebylo mučení.

  • sebepoznání žáka (paměť a učení)
  • učební styl (způsob přijímání a prezentace svých znalostí)
  • chyby při učení (vnější a vnitřní podmínky), samostatnost v učení
  • motivace, tréma a strach – vliv na učení
  • inovativní vyučovací metody: brainstorming, myšlenkové mapy mnemotechnické pomůcky, POČAČO, Cornell systém psaní poznámek, OneNote, techniky ke zlepšení paměti

6. ročník  ALFA Středisko výchovné péče Svitavska -  adaptační program šitý na míru pro nově vzniklé třídní kolektivy- nová třídní učitelka  (17.9. 2021, 7:50- 12:25)

 

Žákovský parlament

2. setkání 7. 10. 2021

Přítomni: zástupci jednotlivých tříd, ředitelka školy Mgr. Simona Kubešová, metodik prevence Mgr. Šárka Dufková

Program:

1. Plánované akce na měsíc říjen

2. Reflexe z realizovaných adaptačních programů

3. Upozornění na dodržování pravidel bezpečného a slušného chování

4. Dodržování hygienických opatření

5. Udržování pořádku v šatnách

6. Úspora el. energie – zhasínání světel po odchodu ze třídy

7. Služby žáků 4.-9. tříd ve školní jídelně

8. Rej strašidel – plánování, realizace, organizace, pomůcky, připomínky a nové nápady

6. Dotazy a podněty k řešení (žáci)

Nebyly vzneseny.

 1. setkání 10. 9. 2021

Přítomni: zástupci jednotlivých tříd, ředitelka školy Mgr. Simona Kubešová, metodik prevence Mgr. Šárka Dufková

Program:

  1. Seznámení se smyslem a náplní žákovského parlamentu
  2. Představení metodika prevence a jednotlivých zástupců tříd pro školní rok 2021/2022.

                    1. ročník: Flídr Mikuláš, Kuřová Alena

                    2. ročník: Kovář Patrik, Vopařilová Lucie

                    3. ročník: Hubinka Josef, Sigl Martin

                    4. ročník: Cacek Jonáš, Kuchtová Eliška

                    5. ročník: Doležalová Dorota, Švarcová Sofia

                    6. ročník: Kučerová Eliška, Hubinková Eliška

                    7. ročník: Nelly Čonková, Tobek Jan

                    8. Šindelářová Ela, Šponar Filip

                    9. Šplíchalová Eva, Pekárik Daniel

3. Volba předsedy a místopředsedy žákovského parlamentu

předseda: Šindelářová Ela

místopředseda: Doležalová Dorota

4.Organizační záležitosti

funkce a umístění schránky důvěry, dodržování pravidel bezpečného a slušného chování, dodržování hygienických opatření, zápisy podmětů od žáků – předseda

5. Plánované akce

na měsíc září

programy primární prevence na 1. pololetí školního roku

6. Dotazy a podněty k řešení (žáci)

Nebyly vzneseny.

 

 Rosendorfová Eliška 6.r

Šindelářová Ela 7.r

Libichová Aneta 9.r

Jůzová Dominika 9.r

Šotolová Kateřina 9.r

Kučerová Barbora 9.r

Šplíchalová Eva 8.r

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2022, www.zstrstenice.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css valid
TOPlist