Institut lidového kulturního dědictví Kmoškovi

Dne 4. června navštívili naši žáci 4. a 5. ročníku Mikšíkův statek - Memorandum v rámci předmětu vlastivědy a spolupráce s Institutem lidového kulturního dědictví Kmoškovi (využití počítačové učebny). Tématem nám byl ´´Život na vesnici´´. Všichni jsme si během dopoledne užili domácích zvířátek, načerpali vědomostí o léčivých bylinách a vyzkoušeli náročnou práci s cepem při mlácení obilí či jeho mletí. Odměnou nám byla pochoutka v podobě pšeničných placek, které jsme si s paní Kmoškovou mohli upéct přímo na ohni. Páááánečku, jaká to byla pochoutka… v jednoduchosti je mnohdy krása:) Tímto bych chtěl Institutu velice poděkovat za příjemně strávený čas a načerpání mnoha cenných informací pro žáky. Brzy naviděnou.